Wisdom of Life

Sedinta ordinara 31.08.2017

Proces verbal

Proiect de HOTARARE privind alegerea preşedintelui de şedinţă pentru perioada septembrie-noiembrie 2017 – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind aprobarea Actului Aditional nr. 20 la Contractul de delegare a gestiunii serviciilor publice de alimentare cu apa si de canalizare nr. 48/2009, a prețurilor și tarifelor la serviciile publice de alimentare cu apă și de canalizare – epurare – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind modificarea Contractului de delegare a gestiunii serviciilor publice de alimentare cu apa si de canalizare nr. 48/2009 , prin Actul Aditional nr. 21 – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind modificarea si completarea Hotararii Consiliului Local al Municipiului Pascani nr. 112/25.07.2008 privind constituirea comisiei tehnice de organizare a circulatiei in Municipiul Pascani, judetul Iasi, modificata si completata prin Hotararile Consiliului Local al Municipiului Pascani nr. 107/29.09.2011, nr. 73/18.07.2012, nr. 156/30.09.2013, nr. 97/30.06.2015, respectiv nr. 176/30.09.2016 – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind rectificarea Bugetului de venituri și cheltuieli al Clubului Sportiv Municipal Pașcani la data 31.08.2017 – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind rectificarea Bugetului de venituri și cheltuieli al Serviciului Administrația Piețelor pe anul 2017 – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind rectificarea Bugetului centralizat al instituțiilor și activităților finanțate integral din venituri proprii pentru anul 2017 – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind aprobarea studiului de fundamentare, stabilirea formei de delegare a gestiunii serviciului public – Serviciul de administrare, întreţinere şi exploatare a cimitirelor din Municipiul Paşcani şi aprobarea documentaţiei de atribuire a serviciului public către operatoul S.C. Prest Serv Apa S.A. Paşcani – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind aprobarea studiului de fundamentare, stabilirea formei de delegare a gestiunii serviciului public – Serviciul de administrare, întreţinere şi exploatare a zonelor de parcare cu plată şi de reşedinţă şi ridicări vehicule din Municipiul Paşcani şi aprobarea documentaţiei de atribuire a serviciului public către operatoul S.C. Prest Serv Apa S.A. Paşcani – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind aprobarea studiului de fundamentare, stabilirea formei de delegare a gestiunii serviciului public – Serviciul de administrare, întreţinere şi exploatare a strandului din Municipiul Paşcani şi aprobarea documentaţiei de atribuire a serviciului public către operatoul S.C. Prest Serv Apa S.A. Paşcani – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind achiziționarea serviciilor de consultantă, asistență și reprezentare juridică a Unității Administrativ Teritoriale a Municipiului Pașcani în dosarul penal nr. 3967/99/2016 aflat pe rolul Tribunalului Iași – Secția Penală  – initiator NEDELCU GABRIELA (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind desemnarea membrilor provizorii în cadrul Consiliului de Adminsitrație al S.C. Prest Serv Apa S.A. Pașcani – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind aprobarea indicatorilor tehnico – economici pentru obiectivul de investitii: “Semaforizare intersecții în municipiul Pașcani” – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)

Proiect de HOTARARE privind vacantarea posturilor membrilor in cadrul consiliului de administratie al S.C. Prest Serv Apa S.A. – initiator PANTAZI DUMITRU (Dezbatere)